Нова стімпанк інсталяція

Previous Next

     Чудернацькі конструкції та неквапливі джентльмени у високих чорних циліндрах, симбіоз блискучих парових машин та грубої деревини, вугілля та цегли, заліза і неймовірних винаходів, які уособлюють собою розквіт промислової революції ХІХ сторіччя та архітектурні рішення вікторіанської епохи – цей карколомний стиль будівництва отримав назву «Стімпанк». Під стімпанком слід розуміти не лише архітектурні витвори мистецтва, але цілий світ альтернативної технократичної реальності, в котрому панує найвище божество і кумир – Її Величність Машина.

Саме всебічний техногенний розвиток всіх сфер життя – від соціальної та чуттєвої до механічної та промислової диктує сучасним митцям стімпанк. І якщо художники, письменники-фантасти, композитори та режисери доволі колоритно втілюють образи стімпанку в своїх творах, то знайома нам LEGO-індустрія поки що не дуже звертає увагу на такий перспективний жанр гри – нечисленні саморобки в такому жанрі зустрічаються переважно в роботах європейських колекціонерів конструктору. 
     Команда сайта-магазина Constructors.com.ua вирішила спробувати і свій хист до будівництва стімпанк-світу, підготувавши для усіх відвідувачів магазину чергову інсталяцію, яка являє собою невелике стімпанк-містечко, посеред якого функціонує підвісна залізнична колія з гарним дерев’яним потягом на два вагони. Усі без винятку будівлі оздоблені котлами і трубами парового опалення і іншими механізованими пристроями, що працюють від енергії пару. За роботою деяких механізмів можна спостерігати крізь спеціальні декоровані віконця, які є на фасадах домівок. В центрі інсталяції розташований велетенський золотий телескоп – гордість містечка, за допомогою нього мешканці спостерігають за рухом планет і астероїдів. Трохи обабіч, на іншому боці залізничної колії знаходиться стартовий майданчик для невеликої ракети, яка вже готова вирушити у політ до зірок і нагадує своїми округлими формами маленьку діжку.  Там же розташована і невелика енергетична станція. Як сказав один з творців шматочку світу стімпанка, AFOL-архітектор та активіст форуму Ukrbricks.com Ілля «Dwalin Forkbeard» Зубашев: «Спочатку ця конструкція планувалась, як місячна колонія з видобутком корисних копалин, а саме – сиру. Адже всі знають, що Місяць зроблений з сиру. Однак, брак деталей зробив неможливим будівництво кратерів та місячного ландшафту. Та й від покладів сиру довелось відмовитись».

     Загалом, ця незвична інсталяція має безліч конструкторських рішень, крихітних подробиць і дрібниць, що повністю передають атмосферу загадкового і нездійсненного світу стімпанка. Хтозна, можливо б в цих незвичайних умовах повсякденних реалій людству жилося б краще? Однак, це питання риторичне, а ми запрошуємо усіх бажаючих в наш магазин — зробити фото на згадку з невеликим шматочком чарівного світу, який наче зійшов зі сторінок фантастичних романів про ХІХ сторіччя! Ми чекаємо всіх за адресою м. Київ, вулиця Олени Теліги, 29!